Orbee-Tuff® Chew-O-Meter

 

...dobré psí žvýkání je věda…

Žvýkání je pro mnoho psů důležitou náplní jejich života. Planet Dog pochopili logiku této důležité činnosti a pro své produkty z Orbee-Tuff® materiálu vytvořili Chew-o-Meter. Díky němu vybrete nejvhodnější hračku, která zcela splní žvýkací nároky vašeho psa.

 

Klíčem k výběru nejhodnější hračky z Orbee-Tuff® materiálu je pochopení 3 skutečností:

Mechaniky psího žvýkání
                          Vhodné velikosti a tvaru
                                                 Žvýkacích zvyklostí vašeho pejska

 

 

Cokoliv, co se dostane mezi psí stoličky, je odsouzeno ke zničení. Mezi stoličkami vyvinou psi největší stisk. Dejte svému psovi vhodně velký, kulatý a dutý míček vyrobený z velmi bytelného materiálu Orbee-Tuff® a uvidíte, že jej bude žvýkat hodiny, protože jej nedostane hluboko do tlamy. Pokud váš pejsek rád velmi intenzivně žvýká, držte se při výběru zcela kulatých tvarů, jednolitých a dostatečně velkých míčků. U psů, kteří mají při samostatné hře tendenci hračky trhat nebo vykusovat, doporučujeme hru pouze pod dozorem.

UPOZORNĚNÍ: Ujistěte se, že jste vybrali pro svého pejska vhodnou velikost hračky! Výběr vhodné velikosti zajistí nejen dlouhou trvanlivost hračky, ale i bezpečnost proti možnému polknutí nebo zaskočení. Nezapomeňte svého pejska při hře kontrolovat a ihned odstraňte všechny hračky s prvním náznakem poškození.

----------------------------------------------------------------------------

      Zcela kulatý tvar = 5/5            
vhodné pro velmi intenzivní žvýkání  -  5 z 5 hraček odolá psím zubům

Vyberte vždy o něco větší hračku, než jste zvyklí. U psů, kteří zničí "vše", doporučujeme jednolité míčky Diamond, Woof a Fetch nebo Glow. Pro co nejdelší životnost hračky a udržení její atraktivity jí mimo hru odebírejte. Míček musí být dostatečně velký, aby se nedostal mezi stoličky. Pokud pes i přes cílený výběr opakovaně hračku zničí, pak uznáváme, že Orbee-Tuff pro něj není vhodný materiál.

----------------------------------------------------------------------------

Nepravidelný tvar = 4/5 
vhodné pro méně intenzivní žvýkání  -  4 z 5 hraček odolají psím zubům 

I intenzivním ničitelům můžete dopřát hračku 4/5, musí být velká, aby ji pes skousnul jen předními řezáky (Cosmos, Fotbal, Rugby). Skvělou zkušenost máme s hračkami ORBO (velký otvor na pamlsky, nepředvídatelně odskakují, vydrží díky jiné technologii výroby ozdobných prvků).


----------------------------------------------------------------------------

Prodloužený tvar = 3/5
- vhodné pro jemné žvýkání, pro žužlálky  -  3 z 5 hraček odolají psím zubům

Tyto hračky jsou vhodné především pro malá štěňata, toy a trpasličí plemena a pro psy všech velikostí, kteří hračku jemně okusují, přehazují, olizují apod. Vždy se před výběrem zeptejte, jak váš pejsek žvýká, co s hračkami nejraději dělá. Malý pes může být ničitelem nejvyššího kalibru a naopak velký pes může být k hračkám jemný.


----------------------------------------------------------------------------

Některé hračky z kolekce Orbee-Tuff® nejsou určeny k intenzivnímu žvýkání

Pokud není hračka označena známkou Chew-O-Meteru, znamená to, že pro tuto hračku je zamýšleno jiné využití než žvýkání, jako je aportování, přetahování nebo jemné kousání (např. u hraček Old Soul pro seniory, Frisbee talířů, přetahovadel apod).

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.